Przeskocz do treści

Brutto vs. Netto – czyli jak przedłużyć penisa o metr?

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego wszędzie w mediach podawane są pensje brutto a nie netto? To proste, aby nas łatwiej okradać…

Zawsze zarabiamy kwotę Netto!

Dlaczego? To co zarobimy możemy wydać, a wydać możemy tylko kwotę netto – to przecież oczywiste. Płaca minimalna (też chybiony pomysł) wynosi 1237,20 zł! Żadne 1680 zł, ani 14 590 zł ani 13 874$! Podobnie w przypadku średnich pensji itd – liczy się tylko pensja netto – dlaczego?

Jak przedłużyć penisa o metr?

Wielu facetów chciało by mieć większego penisa. Proszę bardzo – rozwiązanie jest banalne. Liczymy długość penisa brutto – czyli razem z nogą. Nie chcę się chwalić, ale mam ponad metrowego penisa (brutto rzecz jasna).

Po co to jest wymyślone?

To przecież proste. Żebyśmy myśleli, że więcej zarabiamy niż rzeczywiście zarabiamy. Wtedy łatwiej nas będzie okradać, bo w sumie skoro średnie wynagrodzenie podawane przez GUS to prawie 4 000 zł (brutto rzecz jasna) – no to nie jest źle… Polacy nie dość, że dużo (brutto) zarabiają, to faceci mają metrowe przyrodzenia (oczywiście brutto).

Żyć nie umierać!

Opublikowany wTechniki manipulacji

4 komentarze

 1. Zenet Zenet

  Dobre, w przypadku mojej żony liczą się tylko i wyłacznie wartości netto (w obu przypadkach), widać kobiety trudniej zmanipulowac 🙂

 2. sdffg sdffg

  Bez sensu, nikt nie jest tak głupi żeby nie zauważyć, że co miesiąc dostaje nie 4000 ale 1300-1800 zł.
  Czy ktoś taki nie wkór*i się jak słyszy, że średnio w polsce zarabia się 4000zł?

  • Boleslaw Ejsmont Boleslaw Ejsmont

   Dzięki za komentarz.
   To są dwie osobne sprawy. To, że średnie wynagrodzenie wg. GUS (http://www.wynagrodzenia.pl/dane_gus.php) dla większości Polaków wydaje się nieprzeciętnie wysokie to jedno, ale mi chodziło bardziej o samą kwestie brutto/netto. Co nas obchodzi pensja brutto? Wydajemy tylko netto, różnica między brutto a netto nie jest nasza (choć jest taka iluzja) – Państwo nam ją zabiera (bez naszej zgody). Oczywiście posługiwanie się kwotami brutto jest wygodne dla (nie)rządu i jest to celowa manipulacja, starająca się ukryć przed Polakami, fakt ŻE SĄ BIEDNI i że są OKRADANI!

 3. A wszystko i tak nic nie jest warte i pod uwagę powinna być brana mediana. Statystyka to największe kłamstwo, dobrze użyta może udowodnić wszystko, np jak to pięknie jest w kraju, a może też wszystko ładnie przytuszowac, czyli kto ta średnia tak nnaciagaw górę, i jak wielkie jest rozwarstwienie społeczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *